873/​134

Italiensk konsol af mahogni med plade af hvid marmor indlagt med farvet marmor, beslag af forgydt bronze, forben udskåret med egyptiske monopodier af bemalet træ, bagplade med spejlglas. 19. årh. H. 88. B. 135. D. 44.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

75.000 DKK

Hammerslag