1342/874
Ejlif Christiansen
Dobbelt jalousiskab af teak, indvendig indretning med hylder og bakker. Udført og mærket hos møbelfabrikken Vifa. H. 75. B. 98. D. 37,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag