2432/824
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“RY 100”. Fritstående reol af eg i tre sektioner bestående af tre tophylder, ti flytbare hylder, to dybe bundskabe, et skab, to endevanger og to midtervanger. Udført hos RY Møbler. H. 206. B. 307,5. D. 36/49.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let falmet.
Vurdering