2435/​963

Serveringsbord af mahogni med to underliggende hylder, skuffe samt topplade beklædt med sort formica. Opklappelige sider. Monteret med messingsko. Udført og mærket hos snedkermester Ludvig Pontoppidan med etiket herfra. H. 62. L. 42,5/113. B. 74.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Tre hjul medfølger.

Moderne kunst og design (udskudt), 28. august 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK