1820/196
Ubekendt maler, 19. årh.
Kystparti med skibe i måneskin. Usigneret. Olie på mahogni. 50×75.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Flænge i mahognipladen.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag