12118/​228

Hans Gyde Petersen (f. Vester Aast, Lindballe 1863, d. Gentofte 1943)

Efterårslandskab. Sign. Hans Gyde Petersen. Olie på lærred. Lysmål 57×79. Rammemål 72×95.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

800–1.000 kr

Hammerslag