12118/228
Hans Gyde Petersen (f. Vester Aast, Lindballe 1863, d. Gentofte 1943)
Efterårslandskab. Sign. Hans Gyde Petersen. Olie på lærred. Lysmål 57×79. Rammemål 72×95.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag