905/427
“Laniere” diamant alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS. Signeret Cartier. Ref. nr. NI2934. Str. 53.
Original æske og kvittering medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og tasker, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag