2102/241
Eiler Sørensen (f. Benløse 1869, d. København 1953)
Stående kvinde ved et åbent vindue i sol. Dobbeltsign. Eiler Sørensen. Olie på lærred. 43×35.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
56 bud