1336/195
Tysk prismekrone af forgyldt og forsølvet messing med fire svungne lysarme, top og bundplade af blåt glas. Ca. 1800. H. 92. Diam. 72.
Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier og møbler, 2. september 2013
Vurdering
Hammerslag