1336/​195

Tysk prismekrone af forgyldt og forsølvet messing med fire svungne lysarme, top og bundplade af blåt glas. Ca. 1800. H. 92. Diam. 72.

Brugsslitage. Restaureret.

Ældre malerier og møbler, 2. september 2013

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

18.500 DKK

18.500 DKK
18.000 DKK