2119/8
Engelsk “drum table” af mahogni, plade med mørkt skind, sarg med seks skuffer, profileret stamme på trepas fod. 20. årh. H. 68,5. Diam. 62.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Løs i samlingerne. Revner i træet. Revner i læder.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag