2024/813
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Vega”. Timeglasformet pendel af børstet aluminium. Udført og mærket hos Fog & Mørup. H. 55. Diam. 38.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Minimale buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag