2033/52
Alexander Eckener (f. Flensborg 1870, d. 1944)
Havneparti ved Flensborg Fjord. Usigneret. Olie på malepap. 41,5×31.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag