Kommode af riopalisander, front med seks skuffer. Udført og mærket hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. H. 70. B. 124,5. D. 41,5.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Et greb med revne og et greb med mindre afslag.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021