1709/1550
To japanske okimono af udskåret elfenben i form af bonde med barn og gøgler. Gøglerfigur signeret. Meiji 1868–1912. H. 11 og 13 cm. (2)
Naturlige revner. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud