1951/​9000

Stort fransk kamingarniture af forgyldt bronze bronze, bestående af kaminur samt et par stager, kugleformet urhus flankeret af figurer, stager med putti. 19. årh.s slutning. Kaminur H. 65. D. 73. D. 21. Stager H. 50. B. 30. D. 22. (3)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Fra i Havnen

Selected (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

40.000–60.000 DKK

Dette emne er udgået