1951/9000
Stort fransk kamingarniture af forgyldt bronze bronze, bestående af kaminur samt et par stager, kugleformet urhus flankeret af figurer, stager med putti. 19. årh.s slutning. Kaminur H. 65. D. 73. D. 21. Stager H. 50. B. 30. D. 22. (3)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Fra
i
Havnen
Selected (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Dette emne er udgået