Ole Bent Petersen (f. 1938, d. 1998)
“Sådan”. Lang bordstage sammensat af kobbervandrør med syv løse lysmanchetter af messing. Usign. Unik. H. ca. 3,5. B. 12. L. 83.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer på udstilling i ca. 1987.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. juni 2024