1504/88
Anna Westphal (f. København 1858, d. Hillerød 1950)
Portræt af en ældre herre. Sign. Anna Westphal 1918. Olie på lærred. 38×33.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 19. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud