Foto endnu ikke klar
886/194
Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
Opstilling med forskellige blå blomster og to flasker på et bord. Sign. Gerda Wegener 1907. Olie på lærred. 58×40.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019
Vurdering
Hammerslag