1834/901
Dansk design
Standerlampe med trepasfod og justérbar perforeret skærm af sortlakeret metal. 1950–60erne. H. 126.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med større buler. Stel med rust. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 21. august 2018
Vurdering
Hammerslag
30 bud