1851/1543
Tsuba, fra Yamashiro provinsen sign. Masayoshi.
Proveniens: Finn Poulsen, Frederiksberg 1937–2016. Tsubaerne erhvervet i 1950–60erne.
Wear.
Varia, 20. december 2018
Vurdering
Hammerslag