1312/539
Anker Hoffmann (f. Holte 1904, d. Lyngby 1985)
Ung kvinde. Sign. Anker Hoffmann 67. Buste af bronze på sokkel af mørkbejdset træ. H. inkl. sokkel 35.
Småskrammer og ridser.
Moderne kunst og design, 19. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud