2442/688
Kai Kristiansen (f. 1929)
Entrékommode af palisander. Front med to skuffer med halvcirkelformede, udskårne greb. Model 384. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 52. B. 59. D. 36.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud
908189 | ||
959405 (Autobud) | ||
869654 | ||
959405 | ||
867170 (Autobud) | ||
959405 | ||
867170 | ||
869654 (Autobud) | ||
867170 | ||
869654 | ||
1101965 |