Walasse Ting [Red.]
Sam Francis [Red.]
“1 Cent Life”, 1964. Bog med 62 dobbeltsidede litografier i farver af Pierre Alechinsky, Asger Jorn, Karel Appel, Andy Warhol, Robert Rauschenberg, Roy Lichtenstein, Jim Dine m.fl. Usign. Nr. 1548/2000 eksemplarer. Udgivet af E.W. Kornfeld, Bern, Schweiz. I original kassette. Bladstørrelser 40,5×58.
Enkelte håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 4. august 2015
30 bud