2044/642
Tonning Rasmussen (f. Horsens 1936, d. Rønne 2023)
Opstilling. Sign. TR 52. Olie på lærred. 100×75.
Lærred bør strammes op. Talrige krakeleringer. Har behov for let overfladerens. Skæv ramme.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag