Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)
Ib Madsen, Acton Schubell: “Pragh”. Lænestol og skammel med stel af bejdset bøg, betrukket med grøn uld. Udført hos Madsen & Schubell, Rungsted. (2)
Bemærk: Denne stol vises frem på designmessen “Design Classic Düsseldorf” d. 29. november og vil derfor ikke være at finde på det vanlige eftersyn fra 28. november til 1. december.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 1. december 2015
24 bud