2027/4
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Efterårsdag på Kastellet med kvinde der går med en barnevogn. Sign. P. Mønsted Kastelsgraven 1932. Olie på lærred. 50×70.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud