12232/129
Arvid Nilsson (f. Sverige 1881, d. sst. 1971)
Sejlbåde og lystfiskere, Lidingö. Sign. Arvid Nilsson. Olie på lærred. Lysmål 46×55. Rammemål 54×63. Indrammet.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 11. august 2022
Vurdering
Hammerslag