2444/​862

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Vive la revolution pasioné”, 1968. Sign. i trykket. Oplag 1000 ekspl. Trykt hos Clot Bramsen et Georges, Paris. Litografisk plakat i farver beskåret i fire dele. 49×31. (4)

Litteratur: Van de Loo nr. 320–323. Plakat beskåret i fire dele.

Undersøgt i ramme. Smuds bag glas.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

12 bud

836681 5.500 DKK
806575 (Autobud) 5.000 DKK
246527 4.800 DKK
806575 (Autobud) 4.600 DKK
246527 4.400 DKK
806575 (Autobud) 4.200 DKK
246527 4.000 DKK
806575 (Autobud) 3.800 DKK
246527 3.600 DKK
806575 (Autobud) 3.400 DKK
576 3.200 DKK
806575 3.000 DKK