2132/824
Dansk møbeldesign
Et par etageres af bejdset bøg med hylder af nøddetræ. Udført 1940'erne. H. 61/63. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Toppen af stel varierer.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud