2442/​7029

Dansk design

50 sæde- og ryghynder betrukket med dybthæftet rødt skind. (50)

25 ryghynder samt en hjørnehynde: B. ca. 77–92.

23 sædehynder. B. ca. 77–92.

En enkelt kvadratisk hynde.

Fremstår med alders- og brugsslitage, pletter, smuds krakeleringer og nogle defekter. Nogle knapper mangler. Dimensionerne varierer.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?