12142/​49

Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)

Brombærbusk. Sign. Viggo Pedersen 18/9/75. Olie på lærred. Lysmål 26,2×31,2. Rammemål 39×44.

Lille mærke i maleriet. Behov for let overfladerensning. Små ridser i rammen.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Dette emne er udgået

750 DKK