12142/49
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Brombærbusk. Sign. Viggo Pedersen 18/9/75. Olie på lærred. Lysmål 26,2×31,2. Rammemål 39×44.
Lille mærke i maleriet. Behov for let overfladerensning. Små ridser i rammen.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Dette emne er udgået