2051/​8091

Badende kvinde, figur af patineret bronze, efter model af Giovanni da Bologna, også kaldet Giambologna (f. 1529-d. 1608, Firenze). Italien, 19. årh. H. 37 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag