12034/172
Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)
Reoler af mahogni. Udført og mærket hos Omann Jun's Møbelfabrik. Model nr. 12. 1960erne. H. 187,5. B. 61–120. D. 29. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Bagbeklædning med huller.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag