12124/176
Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med stiliserede blomster. I bunden dobbelt ringmærke, Kangxi 1662–1722. H. 23.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Klinket med skår. Uden låg.
Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021
Vurdering
Hammerslag