12004/86
Stor lågkrukke i delvis forgyldt lakarbejde. Antageligvis Thailand, 20. årh.s første årtier. H. 58. Diam. 34.
Der er en revne i toppen og lidt udvendige afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag