2420/​560

Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)

“Træ-mand”, 1972. Sign. på bagsiden Sven Dalsgaard med titel og datering. Olie på lærred i kunstnerens ramme. 33,5×39.

Udstillet: “Sven Dalsgaard, retrospektiv udstilling”, Randers 1976, nr. 717.

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

40.000 DKK

19 bud

1009650 40.000 DKK
1156577 38.000 DKK
834725 36.000 DKK
1156577 (Autobud) 34.000 DKK
834725 34.000 DKK
1156577 32.000 DKK
834725 (Autobud) 30.000 DKK
1156577 30.000 DKK
834725 29.000 DKK
1156577 (Autobud) 28.000 DKK
834725 28.000 DKK
1156577 26.000 DKK
834725 25.000 DKK
1156577 (Autobud) 24.000 DKK
834725 24.000 DKK
1156577 (Autobud) 23.000 DKK
834725 22.000 DKK
1156577 21.000 DKK
834725 20.000 DKK