2420/560
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Træ-mand”, 1972. Sign. på bagsiden Sven Dalsgaard med titel og datering. Olie på lærred i kunstnerens ramme. 33,5×39.
Udstillet: “Sven Dalsgaard, retrospektiv udstilling”, Randers 1976, nr. 717.
Vurdering
Hammerslag
19 bud
1009650 | ||
1156577 | ||
834725 | ||
1156577 (Autobud) | ||
834725 | ||
1156577 | ||
834725 (Autobud) | ||
1156577 | ||
834725 | ||
1156577 (Autobud) | ||
834725 | ||
1156577 | ||
834725 | ||
1156577 (Autobud) | ||
834725 | ||
1156577 (Autobud) | ||
834725 | ||
1156577 | ||
834725 |