905/865
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Mat”. Sign. Alechinsky 1975, 34/50. Litografi i farver med radering. Bladstørrelse 159×117.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag