2137/836
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 564”. Sofabord med stel og top af eg. Udført hos snedkermester Johannes Hansen. H. 43. L. 150. B. 43.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre skjolder på top.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud