12141/​178

Hjørneskab/tobaksskab af rødbrun farvet (mønjefarvet) træ, front med dør og skuffe. 19. årh. H. 100. B. 71. D. 50.

Slidt, løst hjørne på toppladen, skuffen hænger lidt. Brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK