12141/178
Hjørneskab/tobaksskab af rødbrun farvet (mønjefarvet) træ, front med dør og skuffe. 19. årh. H. 100. B. 71. D. 50.
Slidt, løst hjørne på toppladen, skuffen hænger lidt. Brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag