12141/​178

Hjørneskab/tobaksskab af rødbrun farvet (mønjefarvet) træ, front med dør og skuffe. 19. årh. H. 100. B. 71. D. 50.

Sælger oplyser

Slidt, løst hjørne på toppladen, skuffen hænger lidt. Brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK