12118/164
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999)
Keramisk vase / objekt bestående af seks dele, dekoreret i brunlige nuancer på lys bund. Sign. PL-S, Palshus Denmark. H. 5/6,5/10. B. 9/15/15. D. 2,5/3/3. (6)
Nr. 512 med afslag/skår på hjørne.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag