Lev Lvovic Kamenev, tilskrevet (f. Rylsk 1833, d. Moskva Guvernement 1886)
Sommerdag i en russisk landsby. I baggrunden en kirke med løgkupler. Betegnet Kamenev (med kyrilliske bogstaver). Olie på malepap. 35×47 cm.
Behov for rensning. Miniale afskalninger og krakeleringer.
Russisk kunst og ikoner, 9. juni 2017