August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Kanalparti fra Nürnberg. Sign. Aug. Fischer. Nürnberg. Olie på lærred. 38×53.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 303, 1943 nr. 65.
Enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.
815067 | ||
897385 | ||
815067 |