Ubekendte malere, ca. 1800
En samling af seks miniatureportrætter, monteret i én ramme, forestillende tre damer og tre herrer. Én sign. Valentine fec. 1797, fem usignerede. Gouache på ben. Lysmål fra 3×2 til 8,5×6,5. Rammemål 26×34.
Minimale afskalninger og ridser. Én med revne. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2019