1709/822
Dansk design
Justérbar standerlampe med stamme og fod af patineret messing med skærm af akryl. Under bunden trykstemplet THV 376. Udført for Povl Dinesen. H. 135. Lysarm L. 65.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærm med flere defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
27 bud