1926/1567
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med vismænd i have samt digt. 19.-20. årh. H. 59.
Revne og reparation ved hals. Kanthak. Overfladeridser.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag