1926/​1567

Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med vismænd i have samt digt. 19.-20. årh. H. 59.

Revne og reparation ved hals. Kanthak. Overfladeridser.

Varia, 27. juni 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag