Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Komposition. Sign. Mogens Andersen samt sign. Mogens Andersen august 90 på bagsiden. Olie på lærred. 160×130
Udstillet: Galleri Profilen, Festugen 2011, Århus.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018