785/56
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Figurligt I”. Sign. på bagsiden Ejler Bille, febr. 1982, Ambarita, Samosir øen, (Tobaso), Sumatra. Olie på lærred. 56×46.
Cobra, 3. marts 2008
Vurdering
Hammerslag