2104/721
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Firsidet vase af stentøj dekoreret med lys gul glasur med grå elementer. Sign. E.St.N. Udført og stemplet hos Saxbo. Udført 1950–1968. H. 18.
Almindelig brugsslitage. 2. sortering.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud